Život v Queenstownu na Novém Zélandu

Queenstown

Následující článek o životě v Queenstownu na Novém Zélandu vznikl po mém měsíčním pobytu v tomhle úžasném městě a předkládám ho v původní podobě, v jaké byl zveřejněn na blogu mých spolucestovatelek Veroniky a Martiny.

Tak jo, jsem na Novém Zélandu už měsíc, neskutečně to letí a těch zážitků je mraky. Jak asi víte, zakotvil jsem v Queenstownu na jižním ostrově. Je to malé městečko u jezera Wakatipu, obklopené horami, zejména pohoří Remarkables je majestátní. Samotné jezero má rozlohu necelých 300 km2, délku 80 km a je hluboké neskutečných 380 m.

Queenstown je také považováno za dobrodružné hlavní město světa. Je tady opravdu vše, co vás může napadnout: rafting, jetboat, bungee jumping, swing jump, skydiving, paragliding, downhill, atd atd. Bungee se tady skákalo jako první na světe – The Kawarau Bridge Bungy. Je tady i největší bungee a houpačka, parametry jsou opravdu úctyhodné. Když už skákat nějakou takovou šílenost, tak fakt jedině tady. Údolí, do kterých se skáče jsou dechberoucí.

Bydlím na tzv. Czech Housu na Thompsonu, první dojmy byly zhruba takové: V kuchyni hraje Nohavica, v telce v obýváku běží červený trpaslík. Všude plno lahví, a plno lidí, ale trochu místa na spacák v obyváku se najde 🙂  Druhý dojem je ještě horší 😀 Ne je to tu v pohodě, ale asi nic pro slabé povahy. Ten barák je známý po celém městě, a asi i mimo něj.

Queenstown je doslova párty město. Bary ožívají každý večer. Je tady neskutečné množství turistů, ale o tom více až v některém z dalších článků.

Pracovní možností zde jsou poměrně velké, ponejvíc v hospitality. Já jdu ale trochu jinou cestou a domluvím se s malířskou firmou P & P na spolupráci. Firma patří pod Master Painters New Zealand a zaměřuje se lukrativní zakázky. Děláme na luxusních vilách v ještě luxusnějších lokalitách v blízkém i vzdálenějším okolí Queenstownu. Důraz je kladen pochopitelně na prvotřídní kvalitu odvedené práce. I sebemenší detail na zadní straně baráku 4 metry vysoko musí být proveden dokonale. Náplň mé práce je velmi různorodá. I díky tomu, že je rozpracované poměrně dost domů současně a každý v různém stadiu dokončení. Dělá se pochopitelně veškerá příprava, takže šmirglování, broušení, filování dír a nerovnosti (s kontrolou halogenem), tmelení, lepení pásek,.. Samotné natírání je za odměnu – vnitřky se stříkají, takže štetcem se dělá pouze katování. Se štetkou se mohu vyřádit venku, kde se nejčastějí natírají weatherboardy – obití z dřevěných desek. Jednou jsme dělali i střechu, v tom největším vedru, tak to byla celkem fuška. Práce mě baví, je tady super parta, takže je to pohoda.

Volný čas trávím nejvíce na okolních horách. Vzhledem k pracovnímu vytížení mnohdy stíhám tak západy slunce či noční výšlapy. Na Gondolu to mám 40 minut chůze z baráku. Krásný kopec je Ben Lomond, kde jsem byl několikrát. Je to zhruba 8h return cesta, ale dá se to i trochu nakombinovat, např. s Moonlight trackem, který je asi nejhezčí, co jsem tady v okolí šel, vede krásně otevřenou krajinou. Parádní jsou taky Remarky, pohoří na které čumím každý den z okna víceméně, je tady nejvyšší – je to už přes dva tisíce výškových. Dobrým zážitkem byla taky cesta do Skippers kaňonu, cesta která patří mezi sedm (někdo říká pět) nejvíc nebezpečných cest na světě. Klikatá a úzká nezpevněná cesta, s obrovskými srázy až dolů k řece. Neplatí zde ani pojištění na auta. Super 🙂  A aby toho adrenalinu nebylo málo, tak jsme tam měli skákat houpačku na 40m mostě. Bohužel (nebo bohudík:)) byl v opravě, tak to kluci z Czech Housu nemohli navázat. Tak jsme se apoň opili (ne, že by to tak stejně nedopadlo). Ve Skippers se také natáčel Pán prstenů – scéna jak Arwen volá vodu na Černé jezdce, Hodně scén se také natáčelo v Glenorkách, což je taky naprosto úchvatné místo, kde se určitě musím vrátit na nějaký trek.

Speciální pozdrav pro Kristýnu, Karolínu a Veroniku! (vyšší moc zasáhla a jste v tom samy :P)

Než abych se více rozepisoval, tak jsem dám spíše fotky pro představu. Ostatně o některých místech se můžete dočíst v samostatných článcích od holek.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..