Návštěva Inda na Oravě.

Orava

Moje manželka Magdaléna pracuje ve stavební firmě ve Slavkově u Brna, kde je technikem pro zahraniční export. Čas od času tak na firmě mají návštěvy ze zahraničí. Jako i teď, kdy tady je na dva týdny pracovně jeden Ind. A Magda ho pozvala na víkend, ať s námi jede na Slovensko.

Reakce ve firmě byla stylem:

Ty ho bereš s sebou?

Proč?

Co s ním budeš dělat?

To jako bude bydlet u Tebe doma? apod.

Jedna z mnoha věci, kterou na své ženě miluji, je její otevřenost a že toto ji nepůsobí vůbec žádný problém. A tak jsme v pátek po práci vyrazili směr Orava i s naším Indickým hostem Dineshem. (Spolujízdou – to jako berete k sobě do auta cizí lidi?). Celá čtyřhodinová cesta uběhla ve velmi zábavné konverzaci.

Na Oravě ještě panuje zima, a tak Dinesh prvně v životě vidí sníh. V sobotu ráno jdeme k babke na snídani. Jak je na Oravě zvykem, tak je včetně pár panáku. Dozvídáme se, že Dinesh nikdy nepil nic ostřejšího, než je pivo. OK, takže ho skoro zničíme, ještě, než vyrazíme na hory. Plánujeme ho totiž vytáhnout na trek. Volíme snazší Pilsko a Dinesh se statečně pere se sněhem a silným větrem. Dojdeme až do cca půlky kopce, což je určitě skvělý výkon.
Co na to říká Dinesh?

I never been that kind of situation.

Myslím, že jsme mu připravili nezapomenutelný víkend. Jinak by byl sám na víkend na hotelu, ve městě, kde nikoho nezná. A tom to celé je, stačí trochu vykročit z komfortní zóny.

Pohled Dineshe

Well, My experience in Slovakia.

As soon as I landed in Prague, the moment I was enjoying the snowfall for the 1st time in my life,  I received a text from Magda “Hi Dinesh, How about a weekend trip to Slovakian mountain hike in the snow? Do you have good shoes for hiking?” I was like “Woww.. I will definitely love to do that.”

But it doesn’t end up just as hike. It includes Long road trip from Brno to Oravska Polhora, -5 Degree hike In mountain, she took me to her House, Church, to see her father,  both of her grandma, Cousins, aunt (met 20 people atleast, hope I know most of her family members now 🙂 ) , Restaurant, Mountain, Pub, she cooked for me & it goes on. Ufff… I’m Overwhelmed. Magda & Tomash took care of me very well.

She prepared food, Tea, Gloves, Extra Scarf for the Hike with all those accessories and backups barely I reached 50% of the mountain 🙂 . Though I wanted to continue the hike she made me to return considering I should not fall ill.

I like to pull her leg as much as possible &  try my best to insult her (That is a what a friend does 😛 ), especially in front of Tomas, who is the happiest person in the world to that .

It was great experience to know the people, religion, culture, food, drinks, experience the extreme weather & calmness.

It was just 2 days, but it felt like I spent more than a month there.

I’m not going back empty handed to my country. I’m carrying the hand full of memories that stay with me for ever.

Thanks to Tomash… only to Tomash 😛 . Poor Magda

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..